Cihazın Adı: HASSAS KESME CİHAZI

Cihazın Markası: STRUERS


 

Tüm metalografik ve seramik numunelerin hassa kesme işlemi için, küçük, otomatik cihaz ile hassas kesme işlemleri yapılmaktadır.

Cihazın Adı: SOĞUK  İZOSTATİK PRES ISLAK KALIP

Cihazın Markası: MSE-CIP-3000 
  


MSE-CIP-3000 markalı,300MPa basınç kapasiteli ve hazne derinliği 200mm olan Soğuk İzostatik Pres Islak Kalıp cihazı ile daha önceden şekillendirilmiş olan numuneler oda sıcaklığında bir sıvı yardımıyla üç eksende, numunenin her noktasına eş basınç uygulanarak soğuk izostatik presleme yapılır.

Normal presleme de sadece tek eksende kuvvet verilirken, kalıp yüzeyi ve kalıbın eş oranda doldurulamaması gibi nedenlerden dolayı kuvvet gören yüzeyler hiçbir zaman her noktada eş basınca maruz kalmazlar. Bu da pişirilen numunede yoğunlaşma gradyantları oluşturabilir. İzostatik presleme de bu sorunlar olmaz. Ayrıca izostatik presleme de çıkılan yüksek basınç değerleri ile yüksek yaş yoğunluk sağlanır ve böylece nispeten daha düşük sıcaklıkta daha homojen bir sinterleme yapılır.

Cihazın Adı: BİLYALI DEĞİRMEN 

Cihazın Markası: BM-01

Teknik Özellikler

Ø 0 – 600 rpm arası ayarlanabilir hız.

Ø Öğütme kabı büyüklüğüne göre ayarlanabilir merdane açıklığı.

Ø Kimyasal dayanıklı kavuççuk kaplı merdaneler.

Ø Aynı anda 60 ml den 10 000 ml ye kadar kap kullanabilme.

Ø Ses önleyici akrilik kapak.

Ø Kapak açılması ile cihazın otomatik olarak durması 

Cihazın Adı: POLARİZAN MİKROSKOP

Cihazın Markası: EUROMEX 


 
Polarizan Mikroskop, EUROMEX Marka olup, malzemelerin mineralojik ve petrografik özelliklerinin belirlenmesi amacı ile ince kesitleri hazırlanan numunelerin tanımlanmasında kullanılır.

 

Okulerler: HWF 10X, açısal ayarlı.
Objektifler: SMP lan 4X, 10X, 40X.